10 Nisan 2009 Cuma

Seks işçileri genelevden memnunmuş!...

karaköy genelev

Seks işçileri genelevden memnunmuş!...

Karaköy Genelevi`nde çalışan seks işçileri, basında yer alan zorla çalıştırıldıkları ve çalışma koşullarından şikayetçi oldukları yönündeki iddialara tepki göstererek bir basın açıklaması yaptı. Karaköy Genelevi`nin önünde bir araya gelen yaklaşık 30 kadın, dövizler eşliğinde sigorta kartlarını ve vesikalarını göstererek genelevdeki hayatlarından şikayetçi olmadıklarını söyledi. Bir televizyon kanalında, bazı kadınların genelevde zorla çalıştırıldıkları yönünde açıklamalarda bulunan Ahu Tuğba`ya tepki gösteren kadınlar, "Dışarıdaki fuhuşa son", "Genelevler kapatılmasın" şeklinde slogan attı.
Kadınlar açıklamada, "Biz burada kesinlikle zorla çalıştırılmıyoruz. İçeride ıoo`den fazla kadın çalışıyor. Her hafta sağlık muayenemizi oluyoruz. Bizle uğraşacaklarına, sokaktaki fuhuşu engellesinler. Biz vergimizi ödüyoruz. Sigortamız var. Fuhuşa son verilmek isteniyorsa, sokakta, eğlence merkezlerinde yapılan fuhuş engellensin. Ahu Tuğba burada film çekmek istiyordu. İzin verilmeyince bizimle uğraşmaya başladı. Basın açıklamasını yapmamız, bizim zorla çalışmadığımızın en önemli göstergesidir" dediler.
`PATRONLARIN İŞİNE YARAR`
Şefkat- Der Genel Başkanı Hayrettin Bulan ise eylem hakkında gazetemize yaptığı değerlendirmede, bilinçli ya da bilinçsiz bir şekilde bu eylemin genelev patronlarının işine yaradığını söyledi. Bulan şunları kaydetti, "Bir insanın cinsel sömürüye maruz kalması başlı başına bir insan hakları ihlalidir. Türkiye`de bulunan 62 genelevde çalışan 3 binden fazla vesikalı kadın bu sömürüyü en ağır şekliyle yaşıyor. Çoğu, parçalanmış aile kurbanı, ensest ve tecavüz mağduru. Bu işi isteyerek yaptığını söyleyenlerin bile hayat hikayesi çok hazindir. Bu kadınlar böyle bir açıklama yaparken farkında olarak ya da olmadan genelev patronlarının ve onların vekillerinin menfaaderine hizmet ediyorlar."

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İzleyiciler

Hakkımda

Fotoğrafım
Tıkabasa Lezzet,Tıkabasa Mutluluk..